Kayıtlı Şirket Sayısı: 5

Düz Eşyaların Paketlenmesi

Tabağı k paketleme kâğıdının ortasına yerleştirin

Bir köşeden iki kat kâğıt tutun

Tabağı diğer tabağı kapatacak şekilde çekin

İkinci tabağı üzerine koyun

Aynı anda kalan diğer iki köşeyi alın üzerine koyduğunuz tabağın üstüne çekin.

Sarmaladığınız tabakların üst taraflarını aşağıya gelecek şekilde çevirin.

Elinizdeki tabakların hepsini sarmalayın ve aynı izlek ü uygulamaya devam edin.

Desteyi koli bant ı ile yapıştırın. Bu desteyi de kutuya yerleş... (Devamı..)

Eşya Boşaltmada Kolaylıklar

Ağır eşyalar daima önce boşaltılmalıdır. Çünkü ağır eşyaları boşaltmak enerjinizi tüketir. İşçiler boşaltmaya başladıklarında dinamik ve enerjik olacaklardır. Bu yüzden ağır eşyaları önce boşaltmak daha iyidir.

Sonra kırılgan ve kırılabilecek eşyaları ayak altından kaldırın. Hasar olmasını engellemek için bu eşyaları ilgili odalara sevk edin.

Sonra hafif kutular ve hafif eşyalar indirilmelidir. İşçilerin işini kolaylaştırmak için ve onların kendilerini daha hissetmelerini sağlamak ... (Devamı..)

Eşya Yüklemede Kolaylıklar

Doğru ölçülerde kamyon seçmek tüm taşınma ve yükleme sürecinizi kolaylaştırır.

Arabayı yüklerken kamyon şoförünün de yüklememizden memnun olması gerektiğini aklınızdan çıkarmayın. Kamyonun dengesi sizin eşyaları yüklemenize bağlıdır.

Ağır eşyaları öncelikle yüklemeniz her zaman tavsiye edilir sonra hafif olanlar daha sonrada kırılabilir olanlar yüklenmelidir.

Kamyonu tavanına kadar yükleyin ki boşluk bırakmayınız. Unutmayın siz işgal ettiğiniz alana göre ücret ödeyeceksiniz.... (Devamı..)

Eşyalarınızı Sigortalayın

Taşınmadan önce neden sigorta yaptıracağınızı hiç merak ettiniz mi? Sigortalama taşınma sürecinde gereklidir. Sigortalama herhangi bir olasılık durumunda taşınan malın tüm kıymetini veya bir kısmını geri alanı sağlar. Devlet sigortalama bakanlığı tüm sigorta şirketlerini kendi çerçevesinde yönetir ve düzenler.

Her ne kadar daimi bir hatırası ve parasal değeri biçilemese de, taşınmanızı sigortalatmanız tavsiye edilir. Olabilecek aksilikler ve talihsiz olaylar karşısında kıymetli eşyalara ... (Devamı..)

Evden Eve Nakliyat Tavsiyeleri

Öncelikle evden eve taşımacılık konusunda söylemek istediğimiz ilk şey, telefon görüşmelerinde yapılan anlaşmaların ve verilen fiyatların çok sağlıklı olmayacağıdır. Profosyonel bir nakliye şirketinin kesin bir fiyat belirlemek için Ekspertiz yapması yani eşyalarınız detayını net olarak saptayabilmek amacıyla taşınacak olan malzemenin görülmesi gerekliliğidir, aksi taktirde taşımanın yapılacağı gün sizden anlaşmış olunan ücretten daha fazlasına talep edebilirler.

Profosyonel bir ekip ve e... (Devamı..)

Evden Eve Nakliye Konusunda Bilgi

Evinizi taşımaya karar verdiğinize göre, şimdi evinizi taşıtmak için tasimacilik yapan ankara nakliyat firmalarıyla konuşmanın zamanı geldi demektir. Eğer taşımacılık firması bulmayı son dakikaya bırakırsanız, acele ile çok yanlış bir firmaya denk gelebilirsiniz. Sektörün önde gelenleri, evden eve taşımacılıkta fiyat konusunda önemli değişikliklerin olabileceğini, bu yüzden nakliyat rehberinden fiyat alınması gerektiğini tavsiye ediyorlar.

İlk olarak sitemizdeki evden eve nakliye firmala... (Devamı..)

Kendi Kendinize Depolama Rehberi

Taşınırken, eşyalarınızı güvenle koyabileceğiniz depolama mekânlarına ihtiyaç duyabilirsiniz. Eşyalarınıza bağlı olarak ve yaptığınız taşınma şekline bağlı olarak birkaç günlüğüne veya birkaç aylığına depolama ihtiyacı hissedebilirsiniz.

Güvenlik: Ambarın yeterli imkânlarla güvenliğinin sağlandığını ve yeterli sigorta poliçesi olduğunu kontrol edin. , Gözetim sistemleri standartları gibi güvenlik önlemleri, maksimum güvenliği sağlamak için her an ulaşılabilir olmalıdır. Depo kiraladığın... (Devamı..)

Kendiniz Paketleyin

Herhangi bir taşınmanız için 20 litrelik veya daha küçük kutular seçin. Daha büyük şeyler bu ölçü düşürülebilir.

Hafif eşyaları büyük kutulara ağır eşyaları da küçük kutulara yerleştirin ki kutular çok ağır olmasın.

Ayna ve cam gibi kırılabilir eşyalarınızı balonlu sarma kağıtları ile sarın. Onları kutuya yerleştirmeden önce gevşek bir plastik torbaya koyun. Kırılabilir eşyalarla metal eşyaları aynı kutuya koymayın.

Elektronik eşyaları kendi orjinal kutularına yerleştirmek ... (Devamı..)

Lojistik Hizmetleri

Lojistik ürün, servis ve insan gibi kaynakların, ihtiyaç duyulan yerde ve istenen zamanda temin edilmesi için bir araç olarak tanımlanabilir. Herhangi bir pazarlama veya üretim organizasyonunun lojistik destek olmadan başarılması çok zordur. Lojistik, nakliye, envanter, depolama, malzeme idaresi ve ambalajlama bilgilerinin birleştirilmesini kapsar. Lojistik işletme sorumluluğu, hammaddenin coğrafik konumlanması, prosesin işletilmesi ve ihtiyaçların mümkün olan en düşük maliyetle karşılanarak işi... (Devamı..)

Lojistik Nedir?

Lojistiğin günümüzde kabul gören en geçerli tanımı The Council of Logistics Managment (CLM) kuruluşu tarafından yapılmıştır. Bu tanıma göre Lojistik; müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere her türlü ürünün, servis hizmetinin ve bilgi akışının, başlangıç noktasından (kaynağından) tüketildiği son noktaya (nihai tüketiciye) kadar olan tedarik zinciri içindeki hareketinin etkili ve verimli bir şekilde planlanması, uygulanması, taşınması, depolanması ve kontrol altında tutulmasıdır.

Doğal... (Devamı..)

Nakliyat Şirketi Seçimi

Doğru Nakliyeciyi Seç

Doğru nakliyeciyi seçmek taşınmanızı kolay ve hoşlanılabilir kılacaktır. Taşınma birçoğumuz için duygusal iz olabilir çünkü yaşantımızı değiştirir, ilişkilerimizi bozar ve mali açıdan da kocaman bir boşluk oluşturur. Ama duygusal olduğu kadar güvenli ve sağlıklı bir taşımada olmak zorundadır. Ancak kimse taşınma işlemine bir son veremez.

İnsanların kaygılarının büyük kısmı öncelikle nakliyeci aramakla başlar. Çevrelerindeki en iyi taşıyıcıyı bilmezler sadece e... (Devamı..)

Nakliyat Şirketi Tecrübesi

Tecrübe Firmanın özünde birçok sorunların üstesinden gelebilme çözebilme yetisinin birikmesini sağlar.

Çok eskilerde kurulmuş Türkiye şartlarında ayakta kalabilmiş bir firma her zaman için oluşabilecek mal zararınızın ödenme garantisi olabilir.

Ön Telefon görüşmesinde; firma sekreterle anlatım otomatik santral gibi göz boyayıcı reklamasyon malzemeleri kullanabilir. Ancak temelde kendinden emin bir nakliyeci abartılmamış hizmet anlatımı samimi bir yaklaşım herzaman daha iyidir.
<... (Devamı..)

Nakliyat Sözlüğü 1

Ek Hizmet Maliyetleri
Bunlar tasnif etme, paketleme, toplama, asansör, uzun mesafeli taşıma, paketten çıkarma maliyetleridir. Bunlar nakliye masraflarına ev sahibine sağlanan hizmetlere ek olarak fatura edilir.

İleri Maliyetler
Bu maliyetler yükleme maliyetlerine ek olarak kolay taşıma yöntemleri için bir uzman tavsiyesi veya rehberliği gerekli ise ev sahibi tarafından ödenir.

Acenta
Daha büyük ulusal bir şirket için çalışmaya yetkilendirilmiş yere... (Devamı..)

Nakliyat Sözlüğü 2

C.O.D ( Teslimatta Ödeme)
Bu nakliyecinin eşyaları varış yerine teslim ettiğinde yapılan ödeme şeklidir.

Hızlı Servis
Bu nakliyeci firma tarafından belirlenen tarihte nakliyenin gerçekleşmesi için yapılan bir hizmettir. Bu müşteri ile daha yüksek minimum oran üzerine temellendirilmiş yüksek oranda ödemeye dayalı anlaşama ile gerçekleşir.

Tahmini Değer Biçim
Bu nakliyecinin sağladığı ek hizmetler ve navlun ağırlığı, bağlayıcı ve bağlayıcı olmayan mali... (Devamı..)

Nakliyat Sözlüğü 3


Toplama ve Teslim Etme Maliyetleri
Merkez ve Depo arasındaki taşıma için yüklenen ekstra maliyetlerdir.

Telefon
Bu her nakliye şirketi için iletişim numarasıdır.

Piyano
Bu diğer eşyalarla birlikte 42 incilik bir piyano taşımanın ekstra maliyetidir.

Fiyat
Fiyat ek hizmet bedelleri ve sigorta haricindeki, eşyaları taşımaktan kaynaklanan maliyettir. Fiyatı etkileyen diğer faktörler katlara taşıma, toplama ve teslimat, uzun mesafe v... (Devamı..)

Nakliyatçı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Ev taşımasında ilk dikkate alınan konu taşımanın maliyetidir. Verilen fiyatlar arasındaki uçurum kimi vatandaşlarımızı taşıma öncesinde düşündürürken, kimi vatandaşlarımızıda fiyatlardaki yanılgıya düştükten sonra taşıma sonunda düşündürmektedir.

Fiyat konusundaki tercihinizi nasıl yapacağınız hakkında biraz bilgi vermemiz yerinde olacaktır.

Öncelikle net olarak söylenmesi gereken bir husus var ki o da şehir içinde 400 YTL’nin altında taşıma yapacağını söyleyen firmaların cid... (Devamı..)

Nakliyeci İle Sözleşme Yaparken

Sakın parayı sözleşmede peşin ödemeyin. Avans mutlaka vermelisiniz (keşke oda olmasa) Ancak Parayı peşin öderseniz kamyonun geç gelmesi veya hiç gelmemesi tehlikesi her zaman vardır. (Burası Türkiye)

Nakliye sonunda sözleşmede belirtilen paranın geri kalan kısmını ödeyiniz.

Taşınma sigortanızı malın muhtemel bedeli üzerinden mutlaka yaptırınız. Bunun için gelen kamyonla birlikte poliçenizi hazırlatın.

Sözleşme sırasında görevli elemanın aynı zamanda taşıma ekibini yönetmesin... (Devamı..)

Paketleme İpuçları

Paketleme kutuları önceden toplanabilir. Bu kutular alt ve üst taraflarını açarak kolayca depolanabilirler. Kutular açılarak tekrar kullanıla bilirler.

Ev eşyalarını belirli bir mantık içerisinde paketleyin, oda oda ayırın ve paketlerin açılması işini kolaylaştırmak için işaretleyin.

Paketleme kullanılmayan eşyalara bağlı olarak önceden planlana bilir.

Müşteri nakliyeci tarafından tedarik edilmeyen kartonları toplamayı önceden planlayabilir.

CD ve kitap gibi ağır eşya... (Devamı..)

Paketleme İpuçları

1. Bagajınızı depolamak için ihtiyacınız olan boşluğu hesaplayın ve sonra depolama birimini seçin. Mümkün olduğu kadar küçük olanını seçin çünkü işgal ettiğini yer oranında ödeme yapacaksınız.

2. Ambara günlük giriş yapacaksanız, ambarı yerleşim yerinize yakın bir yerden seçin.

3. Ambara giriş saatlerini ambar temsilcisinden öğrenin. Ambarların birçoğu 24 saat giriş izni verir ancak bazıları sınırlama getirebilir ve bazıları da ücret isteyebilir.

4. Eşyalarınızı depolarke... (Devamı..)

Paketleme Malzemesi Kalitesi

Firmanin paketleme sistemi, paketleme yaparken kullandığı malzemeleri, inceleyiniz…

Öncelikle Ambalaj maddesinde Baloncuklu Naylon Kullanılmasını istediğinizi belirtiniz. Firma Battaniye Kullanmak isteyebilir, Battaniye toz ve kiri muhafaza ettiği için önceki nakliyelerin kirini barındırır.

İp yerine tek kullanımlık Koli bantı çok daha iyi sonu verecektir. İp kullanımında ise sonuç hüsrandır. İp eşyalarınıza izi kalmış hasarlar verir.

Varil türü kapları kabul etmeyiniz... (Devamı..)

Paketleme Rehberi

Taşınma uygun paketleme teknikleri ile emniyetli, zaman almayan ve kolay bir iş olabilir. Bu teknikler doğru materyalle narin ve kırılgan eşyaları korumak için uygun kartonların kullanılmasını gerektirir.

Önemli Paketleme Materyalleri

Sarmalama kâğıdı: Sarmalama kâğıdı kristal ve çini gibi pahalı ve kıymetli eşyaları tozdan korumak için kullanılan paketleme kâğıdıdır.

Kartonlar: Kartonlar eşyaları paketlemekte kullanılan taşıma kutularıdır ve küçük, orta ve büyük gibi... (Devamı..)

Seçimde Arama Motorları Yeterli Mi?

Kısa bir süre önce nakliye firmaları çoğunlukla gazetelarin seri ilan bölümünden veya firmaların sokak başlarında duran araçlarından yola çıkılarak araştırılırdı. Aslında firma bulmanın en kolay ve en güvenilir yolu referans ile yönlendirilmedir lakin taşıma işi insan hayatında sıkça yapılan bir iş olmadığı için zamanla firmalar unutulmaktadır, günü geldiğinde ise tekrar firma arama yoluna gidilmektedir.

Günümüzde ise Türkiye internet kullanıcı sayısı 16 milyonun üzerine ulaşmış olup, bil... (Devamı..)

Sigorta Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Özellikle evden eve ve kurumsal taşımacılıkta taşınacak vatandaşlarımızın firmalara ilk olarak sorduğu soru olan sigortalı taşıma konusunu ele almamız iyi olacak.

Öncelikle sigorta kapsamları konusuna değinelim. Genel olarak sigorta şirketleri nakliyat sigortalarını 3 grup altında toplamaktadırlar.

Tam Ziya: Taşınan araçla malın birlikte tamamen zayi olması halinde güvence verir.

Dar Teminat: Taşınan yükün ve onu taşıyan aracın taşıma esnasında birlikte karşılaşacakları bir... (Devamı..)

Sigorta Türleri

Şirketler tarafından ödenen sigorta şehir içi veya şehirlerarasındaki yerlerin taşınma doğasına göre farklılık gösterir. Eğer taşınma iki farklı ülke arasında gerçekleşirse o takdirde taşınma şehirlerarası olarak değerlendirilecektir. Sigorta poliçesi aşağıdaki şekillerde kategorize edilebilir.

Temel taşıma sorumluluğu: Bu tür sorumluluk gerekli veya sınırlı sorumluluk olarak ta bilinir. Bu tür taşınan eşyaların orijinal değerlerine bakmaksızın minimum düzeyde sigorta sorumluluğu sağlar... (Devamı..)

Taşınacak Eşya Sigortaları

Nakliyat Sigortaları

Nakliyat sigortaları, tekne sigortaları, kıymet nakliyat sigortaları ve emtia nakliyat (yük) sigortaları olmak üzere üç alt branşa ayrılmaktadır. Bunun yanı sıra, ticaret ve teknolojideki gelişmelere paralel olarak, klasik nakliyat sigortalarının kapsamında da genişlemeler meydana gelmiş, sigortalının sorumlulukları, sınırlı nitelikte de olsa, nakliyat poliçesine dahil edilmiş, denizdeki petrol, doğalgaz platformları, boru hatlarıyla taşınan petrol ve doğal gaz nakliy... (Devamı..)

Taşınacak Kişinin Kontrol Listesi

Taşınma zaman alan bir süreçtir ve bir gecede yapılamaz. Her ne kadar bazılarını duygusal olarak rahatsız etse de ve birçoklarının psikolojik olarak cesaretini kırsa da, taşınma gerçekten zaman, kaynak ve enerji gerektirir.

Bunun la birlikte son dakika sıkıntılarının olmaması için taşınma tarihinden en az altı hafta önce taşınma hazırlılarına başlanmalıdır.

Taşınmanıza sadece altı hafta var:

Taşınacak eşyalar: Taşınması gereken eşyaları seçin. Gerçekten götürmeyi ist... (Devamı..)

Taşınırken Unutulan Yöntemler

Genelde herkes taşınırken aynı konuları bilir. Öncelikli olarak nakliyat firmasını bulmak, araştırmak, eşyaları paketlemek, kolileşmek için onlara uygun kolileri, paketleri ve ambalajları bulmak, eşyaları temizlemek, taşınmaya hazır hale getirmek gibi uzar gider bu liste. Ama bazı yöntemler vardır ki bunlar pek bilinmez yâda göz ardı edilir. Bu yöntemlerin bazıları aslında apaçık bilinmektedir.

1. Sırt Çantası - Bavul: Taşınmadan önce her birey kendine ait bir tane sırt çantası-bavul o... (Devamı..)

Taşınma Sırasında Yapılacaklar

Ekip Başı ile sözleşme maddelerini gözden geçiriniz. Gelen kamyon yada kamyonların büyüklüklerinin sözleşmeye uyup uymadığına bakınız.

Çok eşya için bir gün önceden paketleme elemanları isteyiniz

Çok ve kırılabilecek eşya bolluğu nakliyeyi kamyonu diğer taşıma elemanlarını çok oyalayacak bekletecektir. Bu durumda birgün önceden paketleme yapma işinin bitmesinde fayda vardır.

Paketleme Elemanlarının elleri temiz olmalı. Tırnakları uzun olmamalı.

Gıda maddelerini taşıma... (Devamı..)

Taşınmadan Önce Yapacaklarınız

* Taşındığınız yerdeki muhtarlığa taşındığınızı bildirin ve yeni adres değişikliği için başvuruda bulunun.

* Taşınmadan önce bütün arkadaşlarınıza, akrabalarınıza, iş yaptığınız firmalara, doktorlarınıza,bankalara ve günlük sizi gelenleri taşınmanız konusunda bilgilendirin.

* Bütün istenmeyen,fazla,işe yaramaz ve gereksiz eşyalarınızı tesbit edin ve ayırın ki taşınırken eşyalarınızın ağırlığı azalsın ve yer kaplamasın.

* İstemediğiniz elbiselerinizi, battaniyeleri ve sizi... (Devamı..)

Taşınmadan Sonra Yapacaklarınız

Yeni evinize ulaşmakla taşınma işi bitmez. Şimdi saatlerce sürecek paketleri açma ve eşyaları yerleştirme işlemi vardır. Nereye taşınırsanız taşının yeni yeri ayarlamak zor olabilir. Kendiniz için zaman ayırın daha önemlisi ailenizin ev eşyalarının güvenliğini kontrol edin. Eşyaları paketlerinden çıkarmadan önce evinizi temizlediğinizden emin olun. Paketleri açmaya mutfaktan başlayın ve sonra diğer odalara geçin. Açtıktan sonra komşularınızla tanışmaya çalışın ve evinize en yakın postanenin, pol... (Devamı..)

[Yukarı Git]
..:: Tavsiye Bağlantılar ::..