Kayıtlı Şirket Sayısı: 5

Nakliyat Şirketi Seçimi

Doğru Nakliyeciyi Seç

Doğru nakliyeciyi seçmek taşınmanızı kolay ve hoşlanılabilir kılacaktır. Taşınma birçoğumuz için duygusal iz olabilir çünkü yaşantımızı değiştirir, ilişkilerimizi bozar ve mali açıdan da kocaman bir boşluk oluşturur. Ama duygusal olduğu kadar güvenli ve sağlıklı bir taşımada olmak zorundadır. Ancak kimse taşınma işlemine bir son veremez.

İnsanların kaygılarının büyük kısmı öncelikle nakliyeci aramakla başlar. Çevrelerindeki en iyi taşıyıcıyı bilmezler sadece etrafındaki kişilere sorar ve kimden rehberlik alacaklarını da bilmezler. Bu bağlamda gerekli olması durumunda bir profesyonelden danışmanlık hizmeti bile almak isteyebilirler.

İyi nakliyeci kimdir? Sizin için en uygun fiyatı veren mi yoksa eşyalarınızı sorumluluk içerisinde teslim eden mi?

Aşağıdakileri kontrol ederek bir nakliyecinin iyi olup olmadığına karar verebilirsiniz.

- Lisans sahibi olmak
- Mükemmel bir geçmiş
- Yüksek tecrübe
- Sorumlu ve güvenilir teslimat
- Zamanında teslimat
- Müşteri merkezli yaklaşım
- Başlangıçta taşımayı planladığınız eşyaların bir listesini oluşturun ve bu bağlamda bir bütçe belirleyin. Bu size ne tür bir nakliyeciye ihtiyacınız olduğunu gösterecektir.

Hesabı Anlamak

Nakliyeciden tahmini bir hesap isteyin. Bunun nakliyecinin taşınması gereken eşyaları gördükten sonra oluşturduğu yazılı tahmini hesap olmasına dikkat edin. Nakliyeci tarafından hile olarak kullanılabilecek sözlü hesap tahminleri kabul edilmemelidir.

Nakliyeci firmanın teklif etmeye hazır olduğu hesap tahmininin (fiyat teklifinin ) geçerlilik süresini öğrenin. Farklı nakliyecilere danışın ve onların fiyat tekliflerini de isteyin ki karşılaştırabilesiniz ve sizin için uygun olanı seçebilesiniz.

Fiyat teklifiniz istediğiniz hizmetlere göre değişecektir. Örneğin eğer paketleme, taşıma, depolama vs isterseniz o takdirde her hizmet için ayrıca fatura ödersiniz.

Taşıma sürecinde gizli masraflar olabilir. Bu durumda maliyetleri hesaplarken her şeyi göz önünde bulundurun. Taşınmayı her yönüyle ve her bir maliyetini tahmin edin, paketleme materyallerinden sevkiyat maliyetlerine kadar. Ne tür maliyetler olabileceğini nakliyeci ile kontrol edin.

Nakliyeci ile detayları konuşun. Ne kadar çok şüphelendiğiniz şeyi sorarsanız o kadar çok bilgi edinirsiniz. Son dakikada eklenen maddeler faturayı yükseltecektir. Bu durum iki taraf içinde uygun olmayacaktır.

Nakliyeci tarafından müsaade edilen maksimum ağırlığı öğrenin. Taşınacak çok eşyanızın olması durumunda nakliyeciye haber verin ve küçük bir konteynır yerine büyük bir konteynır isteyin. Teyit etmeden önce gönderilmesi gereken çok fazla eşya olabilir düşüncesi ile eşya listenizi tekrar kontrol edin.

Eşyalarınızı kendiniz paketlemek isterseniz doğru şekilde paketlediğinizi ve doğru paketlemeyi kullandığınızdan emin olun. Nakliyeciler ıslak ve kirli paketleri taşımak istemeyebilirler.

Taşıma sürecinde özel istekleriniz ve sınırlamalarınız varsa taşıma anlaşmanızı sonuçlandırmadan önce onlar hakkında bilgi verin. Nakliyeciniz son dakika sürprizlerini dikkate almayabilir.

Nakliyeci için sorun olabilecek durumları belirlemek için, kamyon girmesi yasak belirli alan olabilir vs. bir kez önceden gezmeye çalışın, böylece nakliyeciden duruma göre düzenleme yapmasını isteyebilirsin.

İnanılmaz düşük Fiyatlar - Tekrar Düşünün

Her ne kadar olabilecek en iyi fiyatı aramak tavsiye edilse de bu piyasadaki olabilecek en ucuz fiyat demek değildir. Hizmet ve emniyet temin edilse de taşıma hizmeti fiyatında sorunlar olabilir. İnanılmaz derecede düşük fiyat öneren veya nakliyeden önce yüksek depozito isteyen nakliyeci ile anlaşmaktan kaçının.

Taşıma ile ilgili faturaları güvenli şekilde saklayın. Nakliyeci tarafından hazırlanan envanter listesinin evinizden taşınacak tüm eşyaları kapsayıp kapsamadığını kontrol edin.

Arkadaşlarınıza ve Komşularınıza Danışın:

Nakliyecinin bir lisans sahibi Olması gerçeği onu yasal yapar ancak iyi olması için yeterli değildir. Çevredeki en iyi nakliyecinin kim olduğunu bulmak için arkadaşlarınızla, meslektaşlarınızla, komşularınızla konuşun.

Referanslar

Nakliyecilerden referanslarını isteyebilir ve o insanlarla konuşabilirsiniz. Nakliyecinin yerel bürolarının adreslerini isteyiniz ve büronun orada olup olmadığını kontrol ediniz. Doğru nakliyeciyi seçerek doğru taşımayı gerçekleştirebilirsiniz.


[Yukarı Git]
..:: Tavsiye Bağlantılar ::..