Kayıtlı Şirket Sayısı: 5

Nakliyat Sözlüğü 2

C.O.D ( Teslimatta Ödeme)
Bu nakliyecinin eşyaları varış yerine teslim ettiğinde yapılan ödeme şeklidir.

Hızlı Servis
Bu nakliyeci firma tarafından belirlenen tarihte nakliyenin gerçekleşmesi için yapılan bir hizmettir. Bu müşteri ile daha yüksek minimum oran üzerine temellendirilmiş yüksek oranda ödemeye dayalı anlaşama ile gerçekleşir.

Tahmini Değer Biçim
Bu nakliyecinin sağladığı ek hizmetler ve navlun ağırlığı, bağlayıcı ve bağlayıcı olmayan maliyet temelinde hesaplanan tahmini toplam maliyettir.

Uçuş maliyeti
Bu nakliyeci tarafından malların yukarı katlara veya aşağıya taşınması nedeniyle tahsil edilen maliyetlerdir.

Merdivenden Taşıma
Bunlar eşyaların yukarı katlara ve aşağı katlara taşınmasından dolayı ve çok katlı evlerde her kata taşıma temeline dayalı faturaya eklenen ekstra maliyetlerdir. Asansör kullanıldığında bu maliyetler hariç tutulur.

Taşıma hizmeti:
Bu hizmet sadece eşyaların varış yerine nakliyesini kapsar. Bu müşteriye en düşük maliyeti sağlayan malların paketlenmesinin ve taşınmasının müşteri tarafından yapıldığı ekonomik bir pakettir.

Tam Yerine Koyma Kıymet Kapsamı:
Bu kapsam nakliye esnasında hasar gören eşyaların nakliyeci tarafından müşteriye ödeneceği beyan olunan her 1000$lık kıymetin tam olarak yerine konulmasıdır. Her hangi bir indirim durumunda her 100$ sonrası kıymet beyan edilir.Tüm kapsam miktarı temelinde her 1000 $ lık kapsam maliyetinin yatay derecelendirme esasına göre kıymet biçen poliçelerde vardır. Bu durumda nakliyeciden 25000$ kapsam temelinde kıymetlendirme fiyatı istenir.

Fulservis Taşıyıcı
Bu nakliyeciler merkezde profesyonel paketleme, eşyaların tam zamanında varış yerine nakliyesi ve paketlerin açılmasını da sağlayan nakliyecilerdir. Bunlar tam paketleme ve paketlerin açılması ile birlikte ek masrafları da kapsayan hizmetleri de gerçekleştirirler.

Alma ve Teslim Etme Servisi
Nakliye firması eşyaları tam zamanında teslim etmek zorunda ve gecikme durumunda da zararı ödemek durumundadır. Böyle bir durumunda maliyet minimum ağırlık oranında yüklenir.

Kıymetli Parçalar
Müşteri 100$ dan daha kıymetli eşyaları bildirmekle sorumludur ki böylece nakliyeci tarafından daha sağlıklı paketlenir.

Envanter
Taşıyıcı firma müşteriye sözleşmenin imzasından önce paketlenen eşyaların detaylı bir tanımını içeren çizelge sunar.

Taşıma Hattı Maliyetleri
Bunlar navlunun uzun mesafe gideceğine veya ağırlığına bağlı olarak hesaplanan temel olarak uzun mesafe kapsamında hesaplanan ek maliyetlerdir.

Uzun Mesafe Taşıma
Bunlarda merkezden malları teslim almak için yapılan uzak mesafe yolculuğu nedeniyle yüklenen ekstra maliyetlerdir.

Yerel Taşıma
Nakliyeci 100 milden daha aşağı mesafeler için saat bazında maliyet çıkarır ve fiyatlandırma Ulaştırma bakanlığı veya ilgili düzenleyici kurumla eş zamanlı olarak ayarlanır.

Uzun Mesafe
İl içi: Nakliyeci aynı il sınırları içinde 100 milden daha az taşımak zorundadır.

İller arası: Nakliyeci bir ilden diğerine herhangi bir mesafe sınırlaması olmaksızın taşımalı ve maliyetler navlun ağırlığına ve kat edilen mesafeye göre temellendirilmelidir.

Yükleme Rampası
Self servis nakliyeciler eşyaları kamyona yüklemekte kullanılan meyilli bir vinç olan yükleme rampasını tedarik ederler.

Taşıma Şirketi:
Taşıma şirketi planlanan, yürütülen tüm süreci ortaya çıkarır ve eşyaların merkezden varış noktasına kadar güvenle taşınmasını yönetir.

Sipariş Numarası ( Konşimento Numarası)
Bu kimliklendirme mahiyetinde alıcıya tayin edilen bir tek numaradır.

Hizmet Emri
Hizmet emri nakliyeci için eşyaların nakledilmesi onayıdır.

Yetkilendirme
Bu taşıma şirketi için belirlenen coğrafi sınırlar içinde malların nakledilmesi için federal hükümet kurumunca onaylanan bir sertifikadır.

Doruk Sezon Oranı
Bu yaz boyunca nakliye şirketleri tarafından empoze edilen en yüksek taşıma maliyetleridir.


[Yukarı Git]
..:: Tavsiye Bağlantılar ::..