Kayıtlı Şirket Sayısı: 5

Nakliyat Sözlüğü 3


Toplama ve Teslim Etme Maliyetleri
Merkez ve Depo arasındaki taşıma için yüklenen ekstra maliyetlerdir.

Telefon
Bu her nakliye şirketi için iletişim numarasıdır.

Piyano
Bu diğer eşyalarla birlikte 42 incilik bir piyano taşımanın ekstra maliyetidir.

Fiyat
Fiyat ek hizmet bedelleri ve sigorta haricindeki, eşyaları taşımaktan kaynaklanan maliyettir. Fiyatı etkileyen diğer faktörler katlara taşıma, toplama ve teslimat, uzun mesafe ve müşterinin isteği üzerine sağlanan özel hizmetlerdir.

Paketleme Hizmeti
Bu tüm paketleme ve paketlerin açılması işi tam olarak nakliyeci firmanın kendisi tarafından gerçekleştirilen ful servis nakliyecisince gerçekleştirilen bir hizmettir.

Shuttle Service
Büyük araçlarla ulaşmanın mümkün olmadığı durumlarda varış yerine eşyaların taşınmasında küçük araçların kullanılmasını ifade eder.

Gönderici
Gönderici eşyaları nakledilecek olan müşterinin kendisidir.

Geçici Depolama
Bu ev eşyalarının geçici olarak depolandığı ambardır. Bu hizmet ek ücrete tabidir ve yeni ev yerleşmek için hazır olmadığı durumlarda kullanılabilir. Bu yöntem eşyaların belirlenen tarihten önce varış yerine ulaşması durumunda da kullanılır. Bu durumda SIT Nil kullanılmasından kaynaklanan ek masraflardan nakliyecinin kendisi sorumludur.

Self Servis Nakliyeci
Bu nakliyeciler yalnız eşyaların taşınması gerekliliğinde kullanılır ve bu taşıma müşteri için daha az maliyetli bir tekniktir. Bu taşımada müşteri paketlemeyi ve paketlerin açılması işlemlerini kendisi yapmak durumundadır.

Katlara Taşıma Maliyeti
Eşyaların yukarı veya aşağı katlara taşınması durumunda nakliyeci müşteriye ek maliyet çıkarır.

Standart Kapsam
Nakliyeci müşteriye hasarlı mallarla ilgili ücretsiz bir sigorta kapsamı( örneğin %60) sağlar. Bu kapsamın alt sınırı net ve üst sınırı müşterinin belirlediğinden fazla değildir.

Nakliye Tipi
Nakliyeci her taşımasının ortak bir hedefe olması durumunda ki gibi nakliyenin çeşitli yöntemleri temelinde nakliye araçlarını değiştirebilir.

Kamyon
Kamyon nakliyeci firma tarafından müşteriye eşyalarını merkezden varış yerine nakil amacıyla yüklemek için sağlanır.

Römork
Römork nakliyeci tarafından müşteriye eşyalarını yüklemek için tedarik edilir.

Mobil Konteynır
Nakliyeci müşterinin ev eşyalarını depolamak amacıyla geniş bir taşımalık tedarik eder.

Tarife
Tarife güvenli ve güvenilir bir taşıma için nakliyeci tarafından oluşturulan düzenlemeler, sınıflandırmalar, kanunlar ve diğer hükümlere dayanılarak oluşturulan bir beyandır.

Kıymet Biçme
Kıymet biçme yapılan sözleşmenin kıymetsel miktarıdır. Kıymet biçme tayin edilen kıymet, tam iade kapsamı, standart kapsamınca belirlenir. Kıymet biçme navlun ağırlığına bağlı sorumluluk tarife düzeyidir.

Nakliyeci bu süreç kapsamında hasarlı eşyalardan sorumludur ancak sivil ayaklanma, isyanlar, tornado, fırtına, hortum, deprem ve benzeri iklim koşulları istisnadır.

Bu maliyetler temel taşıma maliyetlerinde belirtilen sorumlulukları aşan derecede olması durumunda nakliyeci firmaya tanzim edilir.

Depo Kiralama

Bu gibi fazladan maliyetlere geçici depolama hizmeti kullanılması durumunda başvurulabilir. Bu maliyetler de depoda fiziksel yerleştirme ve eşyaların taşınması durumunda nakliyeci firmaya tanzim edilir.


[Yukarı Git]
..:: Tavsiye Bağlantılar ::..