Kayıtlı Şirket Sayısı: 5

Taşınmadan Önce Yapacaklarınız

* Taşındığınız yerdeki muhtarlığa taşındığınızı bildirin ve yeni adres değişikliği için başvuruda bulunun.

* Taşınmadan önce bütün arkadaşlarınıza, akrabalarınıza, iş yaptığınız firmalara, doktorlarınıza,bankalara ve günlük sizi gelenleri taşınmanız konusunda bilgilendirin.

* Bütün istenmeyen,fazla,işe yaramaz ve gereksiz eşyalarınızı tesbit edin ve ayırın ki taşınırken eşyalarınızın ağırlığı azalsın ve yer kaplamasın.

* İstemediğiniz elbiselerinizi, battaniyeleri ve sizin için gereksiz olan şeyleri hayır kurumlarına veya ihtiyaç sahibi kimselere verin.Böylelikle bunların karşılığında mümkün olabilecek vergi indirimleri için bir makbuz alın.

* Bitkilerinizi taşımıyorsanız onları hastanelere, parklara veya bahçelere,komşularınıza,herhangi bir kuruma bağışlayabilirsiniz.

* Evcil hayvanlarınızı beraberinizde götürmeyi planlıyorsanız taşınmayı planladığınız yerin onun için uygun olup olmadığını,onlara izin verilip verilmediğini öğreniniz ki taşınacağınız yerde herhangibir sorunla karşılaşmayın ve bir veterinere giderek aşı sertifikası alın.

* Artık ihtiyaç duymayacağınız kitapları kütüphaneye bağışlayın veya çevrenizde araşyırıp bu kitaplara ihtiyacı olan kişilere verin ve kütüphaneden ödünç aldığınız kitapları geri vermeyi u nutmayın.

* Taşınmadan önce sizin için kolay ve faydalı olması için konserveler, dondurulmuş gıdalar ve diğer hazır paketli ürünler kullanmayı tercih edin.

* Gereğinden fazla alışveriş yapmayın ve bir sürü eşya almayın. Taşınmadan önce kullanacağınız kadar alışveriş yapın ve kullanabileceğiniz şeyler alın.Ailenizi taşınma için hazırlayın. Bunun bi parçası olarak çevreyi ve aile dostlarını ziyaret edin. Böylelikle hem taşınacağınızdan haberdar olmuş olurlar.

[Yukarı Git]
..:: Tavsiye Bağlantılar ::..