Ana Sayfa Dost Siteler  
Kız Öğrenci Yurdu
Sosyal Faaliyetler
Sağlık Hizmetleri
Yurt Temizliği
Yiyecek ve İçecekler
Güvenlik
Edüt - Bilgisayar Salonu
Kütüphane
Çeşitli İmkanlar
Amaç Eğitim
Yeni Dostluklar
Yurt Seçimi

Haber & Yenilikler

24 tem 2008
İzmir Kız Yurtları
Eğer İzmir'de yerleşmek için bir yurt arıyorsanız bu makale size göre.

12 haz 2008
İstanbul Kız Yurtları
İstanbul'daki kız yurtları ile ilgili araştırmamız tamamlandı.

08 may 2008
Ankara Kız Yurtları
Bu makalemizde Ankara'nın yurtlarını araştırdık ve değerlendirmeler yaptık..

Ankara Kız Yurtları

Ankara Ata Kız Öğrenci Yurdu

Adres: Olgunlar Sok. No:4 Kızılay - 06640 - Ankara

Bir taahhüt firması olan DU-ÇE Mühendislik İnşaat Turizm ve Yatırım Ticaret Anonim Şirketi 'nin yan kuruluşu olarak faaliyet göstermekte olan T.C. MEB ÖZEL YÜKSEKÖĞRENİM ATA KIZ ÖĞRENCİ YURDU'nun inşaasına 1997 yılında başlanmıştır. Kısa süre içerisinde inşaası, resmi ve idari işlemleri tamamlanmış ve 1998 yılında faaliyete geçirilmiştir.

Batılı ülkelerdeki yurt anlayışına paralel olarak temelinden yurt olarak projelendirilen ATA KIZ ÖĞRENCİ YURDU binası, bütün ayrıntılar düşünülerek tasarlanmıştır. Bu anlayışın bir devamı olarak, T.C. Milli Eğitim Bakanlığı müfettişlerinin yurdumuzda yaptığı incelemeler sonucu belirlediği öğrenci kapasitesi 234 kişi olmasına rağmen yurdumuzun kapasitesi 109 kişi ile sınırlandırılmış ve tüm düzenlemeler bu sayıya göre yapılmıştır.

ATA KIZ ÖĞRENCİ YURDU, standartların üzerinde, çağdaş, konforlu ve aynı zamanda sıcak bir aile ortamını sağlayarak bu sektörde ilke imzasını atmayı hedeflemektedir. Tüm faaliyetler, 34 yıllık başarılı bir geçmişe sahip olan DU-ÇE A.Ş.'nin koordinasyonu ile seçkin, deneyimli ve profesyonel idareciler tarafından yürütülmektedir.

Web Sitesi »

 

Müjde Kız Öğrenci Yurdu

Adres: Bişkek Caddesi (8. Cadde) 72. Sokak No: 51 Emek (Son Durak) Ankara

1994 yılından bu yana süregelen tecrübesi ve çağdaş yönetim anlayışıyla öğrencileriyle bütünleşmeyi esas alan Müjde Kız Öğrenci Yurdu, başarının çalışma şartlarıyla doğrudan bağlantılı olduğunun bilinci içerisinde öğrencilerine rahat, huzurlu, sıcak ve güvenli ortam sağlamanın mutluluğunu sizlerle paylaşmayı amaçlamaktadır.

Milli Eğitim Bakanlığı denetiminde, özel yurt statüsündeki Müjde Kız Öğrenci Yurdu, Ankara'nın nezih semtlerinden Emek'te, 4 katlı müstakil, teraslı ve bahçeli binasında, 55 öğrenci kapasitesiyle, 1 kurucu müdür, 2 sorumlu müdür, 1 profesyonel aşçı ve hizmetlilerden oluşan kadrosuyla üniversite öğrencilerine hizmet vermektedir.

Web Sitesi »

 

Gelengül Kız Yurdu

Adres: Emek (Sondurak) Bişkek Cad. (8. cad.) 86. Sk. No: 5 EMEK / ANKARA

Yurdumuz 1989 yılında Ankara'nın ilk butik yurdu olarak Gelengül Yürür ve Dr. Haluk Yürür tarafından kurulmuştur.

Bütün üniversitelere tek vasıta olmanın, ULAŞIM AVANTAJI: Emek'te olmanın SOSYAL AVANTAJINDAN yararlanmaktayız. 20 yıldır diğer yurtların örnek aldığı, bakanlık denetimlerinde hizmet kalitemizin onaylandığı yurdumuzun temel ilkesi öğrenci memnuniyeti ve etkili iletişimdir.

Yurdumuz Ankara'da sosyal yaşamın önemli merkezi olan Emek Bahçelievler semtinde olup, yurdumuzun konumu ulaşım ve sosyal nedenlerle özellikle seçilmiştir. Emek Bahçelievler bir çok mağaza, restoran, kafe ve kültür merkeziyle gençler tarafından ilgi görmektedir.

Otelleri aratmayacak seviyede öğrencilere kaliteli hizmet sunan yurdumuz samimi bir ortam yaratacak şekilde döşenmiştir.

Uzun yılların verdiği deneyim ve uzman kadromuzla öğrencilerimize sıcak aile ortamı sunmak için hizmetinizdeyiz.

Web Sitesi »


© Copyright 2008 Kız Öğrenci Yurdu İnceleme Platformu