Ana Sayfa Dost Siteler  
Kız Öğrenci Yurdu
Sosyal Faaliyetler
Sağlık Hizmetleri
Yurt Temizliği
Yiyecek ve İçecekler
Güvenlik
Edüt - Bilgisayar Salonu
Kütüphane
Çeşitli İmkanlar
Amaç Eğitim
Yeni Dostluklar
Yurt Seçimi

Haber & Yenilikler

24 tem 2008
İzmir Kız Yurtları
Eğer İzmir'de yerleşmek için bir yurt arıyorsanız bu makale size göre.

12 haz 2008
İstanbul Kız Yurtları
İstanbul'daki kız yurtları ile ilgili araştırmamız tamamlandı.

08 may 2008
Ankara Kız Yurtları
Bu makalemizde Ankara'nın yurtlarını araştırdık ve değerlendirmeler yaptık..

Yeni Dostluklar

Unutulmaz Yaşantılar

Hepimiz ilk hayata merhaba dediğimiz dönemleri, aile ortamımızı, ilk okula başladığımız günü ve ilk arkadaşlarımızı hatırlıyoruzdur. Bunlar bizim ilklerimizdi ve ayrı bir önem taşımaktaydı. Her ortama girdiğimizde yeni insanlar tanırız ve bir kısmı hayatımızda önemli bir yer işgal eden arkadaşlarımız olacaktır.

Nitekim yurt yaşantısı da size paylaşmayı, birlikte bir şeyler başarmayı ve hayata tutunmayı öğretecektir. Bu yolculukta yeni arkadaşlar tanıyacaksınız ve dostluklar kuracaksınız. Kim bilir bir ömür size destek olacak arkadaşlar...

Karakterinize en uygun arkadaşları seçerek bir kısmına kalbinize girmesine izin verdiğiniz ve acı tatlı birçok şeyi paylaşacağınız kız arkadaşlarınızla yurt yaşamına daha iyi adapte olacaksınız.

Arkadaş seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli şey ise, her ilişki de olması gerektiği gibi onlara bir süre tanımanız, denemeniz ve karakterinize uygun arkadaşlar edinmenizdir. Sonuçta yurt ortamı da ayrı bir dünya ve siz bu dünyada kendi dünyanızı oluştururken dikkatli olmalısınız.

Midye kabuklarıyla dolu bir kumsalda elinize aldığınız kumlardan sadece büyük olanlar elinizde kalır, gerisi yurt bittiğinde kendi yaşamlarında kaybolurlar. Hayatınız boyunca doğru seçimler yapmanız dileklerimle...


© Copyright 2008 Kız Öğrenci Yurdu İnceleme Platformu