Kayıtlı Şirket Sayısı: 11

Paletli Kayar Raf Sistemleri

Paletli kayar raf sistemleri, arka arkaya sıralanmış, bir kanal oluşturan ayaklardan ve bu ayakların arasında bulunan makaralardan meydana gelmektedir. Kayar raflarda bir yönden yükleme yapılırken, diğer yönden ise tahliye işlemi gerçekleştirilir. Fren markaları sayesinde, paletlerin kayma hızı kontrol altında tutulmaktadır.
Tahliyeye hazır pozisyonda duran palet ile hemen arkasındaki palet arasında ayırıcı bir sistem bulunmaktadır. Böylece tahliyedeki palet alındığında, arkasındaki ayırıcı sistem açılarak 2. palet tahliye pozisyonuna gelmektedir ve burada iki palet birbirine baskı yapmamaktadır.

Mezanin Raf Sistemleri

Optimal bir alan kullanimi için mezaninler depolama ve ayni anda çalışmak için idealdir. Bu sistemleri kullandığınız zaman ayni alan üzerinde ilave bir depolama veya calisma alanı kazanırsınız. Soğuk veya sıcak haddelenmiş profillerden üretilen bu sistemler sorunsuzca monte edilir. Farklı yükler için özel isteklere göre mezaninler, yanlamasına veya uzunlamasına istek bağlı olarak genişletilebilir. Her katta en yuksek seviyede emniyet tabidir. Modern bir depo yönetimi için uzman arkadaşlarımız size bilgi vermekten memnun olacaktır. Katlar üzeri kaplama olarak tel ızgara, sunta, MDF, sac tava ve benzeri kaymayı engelleyecek materyaller kullanılmaktadır. Suntaların altı beyaz veya doğal olarak kaplıdır. Lokal kurallara göre yangın önleyiciler kullanılmaktadır. Siparis hazirlama işlemine göre asma kat veya mezanin sistemlerde farklı sekilerdeki havalandırma tesisleri mevcuttur. Asma kat veya mezanin sistemlerde emniyet, merdiven basamaklarında başlayıp korkuluklarda sona ermektedir.

Delta Raf Sistemleri

Tavalı hafif tip raf sistemleri, her ölçekteki kuruluşta karşılaşılan, küçük ve orta hacimli ürünlerin stoklanması problemi için en ideal çözümdür. Sistemin geçmeli yapıya sahip olması, montaj / demontaj işleminin kolaylıkla ve ilave bir ekipman gerektirmeden, hızlı bir şekilde yapılmasına olanak sağlar.
Bu şekilde küçük parçaların, değişik ebattaki kutulu veya kutusuz ürünlerin stoklanması sırasında, raf sisteminin ürünlerinize adaptasyonu en iyi şekilde sağlanır.
Yapı elemanlarının ve aksesuarlarının çeşitliliği tüm sistemin, depo alanına tam uyumluluğunu ve kullanımını sağlamaktadır.
Benzer sistemlerde kullanılan çok daha dayanıklı bir yapıya sahip olan tavalar, fazla miktarda ürün stoklanması durumunda, traverslerle birlikte kullanılarak mukavemeti arttırabilir.

Süper Market Raf Sistemleri

Gelişmekte olan perakende ve toptancılık sektöründe, ürünlerinizin uygun şekilde sunulması kadar, mevcut alanınızın maksimum fayda elde edilerek kullanımı da önemli bir yer tutar.
Bunlara ek olarak, bu tip raf sistemlerinde fonksiyonellik, değişkenlik, sağlamlık, en uygun düzeyde depolama ve sorunsuz mal aktarımını sağlamak en önemli koşullardır.
Özellikle ticari işletmelerdeki büyük ölçekli birimler için, geniş kapsamlı aksesuarlar ( arka panolar, gondollar, çeşitli ebattaki kancalar, tavalar, konsollar vs. ) yardımıyla, çekici ürün teşhiri sağlamaktadır.

Otomatik Depo Raf Sistemleri

Bu sistem ile mevcut ve potansiyel pazardan gelen her türlü ürün talebine kolaylıkla cevap verme imkanı doğar. Bilgisayarlı kontrol sistemi, tüm işlemlerin seri şekilde yapılmasını sağlarken aşırı veya yetersiz depolama riskini de sıfıra indirir. Böylece işletmenin üretim, depolama ve lojistik ayağında etkin bir verimliliğe ulaşılmış olur. İşletmenin çok çeşitli mal ve envanterine ve yüksek hızda mal sirkülasyonuna sahip olması, otomatik bir depolama ve boşaltma sistemini kullanılmasını gerektiren en önemli nedendir. Günümüzde modern bir dağıtım merkezi kurmak, otomatik bir sipariş hazırlama sistemi gerektirdiği gibi, söz konusu sistemin, komplike prosesleri basit ve pratik bir hale getirme zorunluluğu doğmaktadır.

Mini Rack Sistemleri

Mini Rack sistemleri, teşhir, depolama, arşivleme ve daha birçok alanda tercih edilen bir sistemdir. Alanınızın ideal kullanımında ekonomik ve güvenilir çözüm sunmaktadır. Kolay monte ve demonte yapılmaktadır. Bol renk alternatifi istenilen ebatlarda imalatı yapılmaktadır. Maksimum taşıma kapasitesi her bir göz için 0.00 ile 500 kg. arasındadır.

Rack Sistemleri

Ağır yük rafları Rack sistem farklı ebatlarda çeşitli özelliklerde paletlerin sırt sırta ve üst üste istiflenebilmektedir. Aynı ebat ve cins ürünlerin filo sistemiyle uygun olarak depolanmasında alandan en fazla fayda sağlanmasına yönelik bir sistemdir. İstenilen renkte ve ebatlarda imalat yapılmaktadır. Maksimum taşıma kapasitesi her bir göz için 1000 kg. arasındadır.

Market Orta Reyonları

Marketler için tasarlanan Raf sistemlerinde orta kesimlerde daha özel, herhangi bir duvar ya da desteğe bağlı olmayan, boşluğu doldurabilen ve herhangi bir görünümde kusura yol açmayacak şekilde tasarımı gereklidir. Orta reyonlarda kenarları düz, alışveriş sepetine uygun ya da oval olarak belirlenebilir…

Market Raf Sistemleri

Bir marketin müşterilerce farkedilmesi tabiki en uygun raflarla mümkündür. Bu raflar müşterinin göz zevkine hitap ettiği için ekonomik olmalıdır. Bunların yerleştirilmesi de Raf Sistemleri kuruluşlarınca yapılmaktadır. En uygun şekilde yerleştirilen raflar hem uzun ömürlü olacaktır hemde daha çok ürünü aynı standda kullanabilmenizi sağlayacaktır.

Depo Raf Sistemleri

Depo raf sistemleri, deponuzun iç tasarımı, depo soğukluğuna uygun, kaliteli ve sağlam işçili rafları kapsamaktadır. Bunlar ürünlerinizi uzun süre en uygun ortamında saklamaya yaramaktadır. Ayrıca dayanıklı bir yapı ile imal edilen bu raf sistemi uzun süre ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek niteliktedir.

Yazar Kasa Masaları

Yazar Kasa Masası seçimi önemlidir. Bu hem müşterinin markette son uğradığı yer ve tekrar buraya gelip gelmeyeceğine karar verdiği yerdir. Rahat olmalı, hem kasiyer için hem müşteri için. Genişliği biraz fazla olmalı ki hem yazar kasa hem barkod okuyucular için yer kalabilmeli. Özellikle kalabalık marketlerde yapılması gereken L şeklindeki Yazar Kasa Masaları nı kullanmaktır.
Yazar Kasanın rengi de bununla uyumlu olmalıdır. Rahat ve ekonomik bir yazar kasa masası hem müşterinin hem kasiyerin yüzünü güldürecektir…

Unlu Mamüller Reyonu

Unlu mamüller, ekmek, galeta, kepek ekmeği, kurabiyeler, simitler vb. özellikle büyük marketlerde olmazsa olmaz bölümlerden biridir. Bu bölümler tahtadan yapılırsa hem daha sağlıklı olur hemde daha kullanışlı. Tahta Unlu Mamüller Reyonu da marketteki lokasyona göre belirlenecek boyutlarda ve seçeneklerde olmalıdır.
Eğer kapalı bir yerde saklamak istiyorsanız camlı, müşterinin gözüne hoş duracak seçenekleri seçmek daha mantıklıdır. Pakette satılan unlu mamüller içinse üst üste raflardan yararlanılabilir.

Rulot ve Konteynırlar (Container)

Market ya da mağazanıza gelen malzemelerin kırılmadan dökülmeden taşınması için rulot ve konteynırlardan yararlanırız. Bunlar malzemenin durumuna göre genişlik ve ebatlarda gerekirse kafesli türlerde olmalıdır. Sonuçta sıfır ürün kaybı ile malzemeleri taşımak önemlidir. Bunların markette yerleştirilmesi ya da depoya bırakılması işlemlerinde ayrı ayrı kasalar kullanılabilir.
Örneğin beyaz eşya reyonunuz var bu bölümde yere yakın demir konteynırlar işinizi kolaylaştıracaktır. Malzemeler böylece daha sorunsuz yaşayacaktır.

Market Arabaları

Market Arabaları müşterinin malzemesini koyacağı ve bununla birlikte kasaya gideceği olmazsa olmazlardan biridir. Genişlik, görünüş, dayanıklılık ve hasar verme riski azaltılmış arabalar kullanmak gerek.
Ayrıca el arabaları yani alışveriş sepetleri için güvenlik kilidi gibi aksesuarlarda büyük önem arzetmektedir. Ayrıca büyük yükler için Yük Arabaları kullanılabilir.

Manav Reyonu

Marketimizin soğutma sistemine ihtiyaç duyduğu bölümlerinden biri tabiki Manav Reyonudur. Burada soğutma sisteminden ziyade sulamak, kolay erişim ve geniş bir alan gereklidir. Bunlar içinde manav reyonları için özel hazırlanmış raf sistemlerinden yararlanmak gerekir.
Sebze, Meyve reyonlarına ek bir de tartmak için tartı bölümüyle manav reyonu marketin en önemli kısımlarından biri olarak görebileceğimiz yerdir.

Promosyon Sepetleri

İndirimli ürünler için daha görünür yerde raflar kullanılmalıdır. Bunlar ilgi çekici ve malzemeden bolca bulunacağı için geniş olmalıdır. Malzemeler burada müşteriye daha yakın fiyatları ile daha ilgi çekici olacaktır. Bunlar genellikle mağazanın stratejik noktalarında yer verilecek raflar olduğu için iyi düşünülmesi ve eklenmesi gerekli.
Diğer bir strateji bu rafları kasalara yakın koymaktır. Bu sayede müşteri daha çok çıkarken bunu da alayım diyerek buradaki indirimli ürünlerden yararlanacaktır.

Orta Standlar

Mağaza içinde orta standlarda kıyafetler düzgün olarak taşıyan raflarla yapılmalıdır. Burada kıyafetlerin uzunluklarına göre tasarlanır ve mağaza içinde en uygun yere monte edilirler. Demir standlar ahşaba göre daha ucuz olmasına karşın görüntü açısından müşteriye fazla hitap etmemektedir.

Ahşap Reyonları

Ahşap reyonlar, kıyafetleri daha temiz, düzenli ve şık görünümlü saklamanın bir numaralı eşyasıdır. Bu tür raflar genellikle boydan boya geniş ve duvara monte edilmiş olabilir. Bu raflar kıyafeti daha gösterişli hale getirmekte ve albenisini arttırmaktadır.

Bankolar

Bankolar bir çeşit raftır. Bunlar daha sıkışık olmasının yanı sıra marketlerdeki boşlukları doldururlar. Genellikle ilginç noktalara konuşlandırıldığı için ilgi çekici olurlar ve göz önünde olmalarının avantajı olarak satın alınma şansı artan ürünler için idealdir.
Bankoların çeşitli türleri vardır. Bunlar yüksek, geniş ya da kapalı cam mekanlarda olabilirler.

Aksesuarlar

Marketler, tabiki sadece raf sistemi ile oluşan bir iç tasarıma sahip değillerdir. Onlara ayrıca demir eşyalarla, gerekli görüldüğü yerlere olacak ve tamamen firma sahibinin düşünceleriyle oluşacak çeşitli aksesuarlarla iç tasarım daha da güzelleşebilir. Yapılması gereken düşünüş açısından neyin nereye yakışacağını bilmektir. Yani biraz sanatsal zekayı kullanabilmek gerekir. Bunun içinde mutlaka iyi bir dekorasyon ünitesi ile çalışılmalı.
Eminiz verimli sonuçlar alınacaktır.

Müşteri Kabul Masaları

Her büyük markette, müşteri sorunlarını dinlemek için onlarla iletişimi sağlayacak Halkla İlişkiler bölümü hemen hemen mevcuttur. Bu bölümde yapılacak iş müşteriyi güler bir yüzle karşılayıp mutlu bir şekilde göndermek, sorununu çözmektir.
Bunun içinde göze hoş gelecek bir müşteri kabul masası seçilmelidir. Bu masalar genellikle tahta ve süslü doğramalarla market dekorasyonu na epey katkı sağlayacaktır.


[Yukarı Git]
..:: Tavsiye Bağlantılar ::..